Akdeniz Üniversitesi Yüzme Havuzu

Lütfen Dikkat! Bu sayfada ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla havuz özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşılmaktadır. Belirli aralıklarla güncellediğimiz bilgiler farklılık gösterebilir. Akdeniz Üniversitesi kapalı yüzme havuzunda yetişkin ve çocuklara özel uyguladığımız yüzme kursları hakkında bilgi almak veya kayıt yaptırmak için iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Akdeniz üniversitesi yüzme havuzu Antalya’nın en eski havuzlarından biridir. Akdeniz üniversitesi yerleşkesinin içerisinde beden eğitimi ve spor fakültesinin bölgesinde yer almaktadır. Yirmi beş metre uzunluğunda ve bir doksan yüksekliği bulunan yarı olimpik ve kapalı bir havuzdur. Türkiye Yüzme Federasyonu veya Antalya il yüzme temsilcilikleri tarafından resmi müsabakalara uygun tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Üniversite havuzu genellikle üniversite öğrencileri, üniversite personelleri, yüzme kulüpleri ve halk tarafından kullanılmaktadır. Akdeniz üniversitesi kapalı yüzme havuzu ücretleri üç kategoride planlanmıştır öğrenci, personel ve dışarıdan kullanım şeklindedir. 18 yaşından küçük bireyler ailesiyle havuza giriş yapabilir. Çocuklar tek başına giriş yapamamaktadır. Ayrıca bireysel olarak havuza girmek istiyorsanız yüzme biliyor olmanız gerekmektedir. Akdeniz üni yüzme havuzu 1.90 metre derinliğinde olduğu için yüzme bilme şartı konmuştur. Yüzme bilmeyen kişiler havuza günlük giriş veya abonelik yaptıramamaktadır.

Havuzun temizliği düzenli olarak üniversite personelleri tarafından yapılmaktadır. Yaz aylarında çok yoğun kullanıldığı için pazar günleri bakım günü belirlenmiştir. Kış aylarında haftanın yedi günü Akdeniz üniversite yüzme havuzunu kullanabilirsiniz. Resmi tatillerde havuz kullanıma kapatılmaktadır. İlk iş gününde tekrardan kullanabilirsiniz. Akdeniz üniversitesi yüzme havuzunda çocuklarınız veya kendiniz için yüzme kursu hizmeti alabilirsiniz. Her yaştan bireylere temel ve teknik çalışmalar sunuyoruz. Akdeniz üni havuzunda aquawave yüzme ve spor kulübünden eğitim almak isterseniz yukarıdaki menüden iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi Yüzme Havuzu

İl: Antalya

İlçe: Konyaaltı

Mahalle: Pınarbaşı

Sokak: Spor Bilimleri Fakültesi

İletişim: 0242 310 20 86

Uzunluk: 25 Metre

Derinlik: 190 cm

Kulvar sayısı: 6 kulvar

Depar taşı: 6 adet

Havalandırma: Merkezi

Isıtmalı Havuz

Kapalı Havuz

Olimpik Havuz

Çocuk Havuzu

İzleme Alanları

Abonelik Sistemi

Halka Açık

Günlük Giriş

Özel İşletme

Kantin

Akdeniz Üniversitesi Yüzme Havuzu Malzeme İhtiyaç Listesi

Havuz kullanımında Akdeniz üniversitesi işletmesinin zorunlu tuttuğu malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemelerin başında bone gelmektedir. Bonesiz havuza giriş engellenmiştir. Havuza kıyafetlerle giriş kesinlikle yasaktır. Mayo, bikini, şort tercih edilmelidir. Havuz alanı kaygan zemin olduğu için terlik kullanmanızı tavsiye ederiz. Havuzda yüzdükten veya eğitim aldıktan sonra havlu, bornoz kullanabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi Yüzme Havuzu Fotoğraflar

Antalya yüzme kursu olarak Akdeniz üniversitesinin havuzunda yüzme kursu hizmeti veriyoruz. Yetişkin ve çocuklar için özel hazırlanan yüzme programlarını alanında uzman ve sertifikalı eğitmenlerimiz vermektedir. Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi yüzme kursu hizmetimizden faydalanmak için ayrıntılı bilgi alın!

Uyguladığımız eğitimleri incelemek ve ücretsiz ders çekilişlerine katılmak için bizi takip edin!

Akdeniz Üniversitesi Spor Tesisleri Müdürlüğü tarafından işletilen havuzda günlük rutin olarak havuz temizliği, bakımı yapılmaktadır. Havuz kullanımı için kampüse giriş yapacağınızda güvenlik tarafından girişte durdurulabilirsiniz. Bu gibi durumlarda havuza geldiğinizi söylemeniz kampüse giriş yapmanız yeterli olacaktır. Akdeniz üniversitesi kapalı yüzme havuzuna gitmek için toplu taşıma kullanmak isterseniz kampüs içerisinden geçen AÜ102 hattını kullanabilirsiniz. Havuzun dış alanı camla kaplıdır. İçerde uygulanan dersleri veya kişilerin bireysel kullanımlarını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Havuzun dış alanında kantin bulunmaktadır. Kantinde yüzme eşyaları, yiyecek ve içecek satışı yapılmaktadır. İhtiyaçlarınızı buradan rahatlıkla giderebilirsiniz. Akdeniz üniversitesi yarı olimpik kapalı yüzme havuzuna araçlarınızla gelmeyi düşünürseniz, açık öğretim gibi büyük sınavların olduğu günler dışında araçlarınızı park etme konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Havuz kullanımında bazı malzemelerin kullanımı zorunludur. Bunların başında bone gelir. Bone saçlarınızı tamamen kapattığı için suyla teması engeller. Bir çok havuzunda bonesiz giriş yapmak yasaktır. Akdeniz üniversitesi havuzunda da bone kullanımı zorunludur. Havuzu kullanmaya karar verdiyseniz mutlaka bone satın alın. Kantin alanında bone satışı yapılmaktadır. Alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Üniversitenin öğretim döneminde beden eğitimi fakültesi yüzme derslerini bu havuzda uygulamaktadır. Yüzme derslerinin olduğu gün ve saatlerde dışarıdan havuza giriş yapamayabilirsiniz. Havuza gelmeden önce iletişim bilgileri aracılığıyla program teyidi yapmanızı öneriyoruz. Havuz boy ve genişlik açısından oldukça yüksek kapasiteye sahip olduğundan genellikle girişlerde problem yaşanmamaktadır.

Akdeniz üni yüzme havuzunda yaz ayları çok yoğun geçer. Bir çok kulüp çocuk ve yetişkinlere yüzme kursu hizmeti verir. Yoğun olan saatlerde dışarıdan abone ve kullanıcı girişi yapılmamaktadır. Havuz işletmesiyle iletişim kurarak planlamanızı yapabilirsiniz. Tüm bilgileri aktardığımıza göre sizlere keyifli yüzme deneyimleri diliyoruz. Yüzme öğrenmek veya yüzmenizi geliştirmek isterseniz bizimle iletişime geçerek kendinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Yetişkin ve çocuklar için bu havuzda uygulanan yüzme kurslarına katılın!

Bu sayfada Akdeniz Üniversitesi yüzme havuzu hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Burada paylaşılan bilgiler zamanla değişiklik gösterebilir. Havuz konumuna gitmeden önce işletmeyle iletişime geçerek bilgilerin doğruluğunu teyit ediniz. Bu havuzda uygulanan yüzme kursları aquawave markasıyla müşterilere sunulmaktadır. Kurs hakkında paylaşılan bilgiler için sitemizi inceleyebilir, iletişim kanallarını kullanarak irtibata geçebilirsiniz.