Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu

Lütfen Dikkat! Bu sayfada paylaşılan havuz özellikleri ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Akdeniz Üniversitesi (Konyaaltı) ve Süleyman Erol (Lara) yüzme havuzlarında yetişkin ve çocuklara özel uyguladığımız yüzme kursları hakkında bilgi almak için iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan bir havuzdur. Kapasitesi bakımından oldukça dikkat çeken bir havuz konumundadır. Kepez belediyesi tarafından 2013 yılında varsak bölgesinde inşa edilmiştir. Açıldığı günden beri faaliyet göstermektedir. Masal parkla birlikte aynı araziye konmuştur. İçerisinde iki farklı havuz bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi tam olimpik havuzdur. Boyu 50 metre uzunluğunda, eni 25 metre genişliğindedir ve 10 kulvar bulunmaktadır. Derinliği 3,10 metredir. Bu boyutuyla Antalya’nın en büyük olimpik yüzme havuzu konumundadır. Birçok farklı organizasyon ve yarışa ev sahipliği yapabilecek bir kapasiteye sahiptir. Türkiye yüzme federasyonu tarafından resmi olarak düzenlenen müsabakalara elverişlidir. Çırpınma havuzu diye geçen ikinci havuz ise yarı olimpik bir havuzdur. Boyu 25 metre uzunluğunda, eni 12,5 metre genişliğindedir ve 5 kulvarı bulunmaktadır. Derinliği ise 1,80 metredir. Tam olimpik havuz daha profesyonel seviyedeki insanlar için uygunken yarı olimpik havuz kısmen daha acemi kullanıcılar için daha uygun bir havuzdur. Havuzu kullanabilmek için gerekli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Bunları yerine getirebilmek için düzenli olarak sağlık kontrolünden geçmek gerekmektedir. Her kullanıcının idrar tahlili yaptırması ve 6 ayda bir bu tahlili yeniden yaptırıp havuz yönetimine sunmalıdır. Bu prosedür sayesinde hepatit ve idrar yolları hastalıklarının bulaşma riski azaltılmaktadır. Bu tahliller kompleksin içerisinde bulunan ilk yardım odasında yapılmaktadır. Kapasitesi ve sağlık konusundaki titizliği ile yakın konumda bulunan insanlar için alternatifi olmayan bir hizmet sunmaktadır.

Adnan menderes yüzme havuzu 12.200 metre kare alana sahiptir. Havuzda uygulanacak müsabakaları takip edebilmek adına seyirci alanları inşa edilmiştir. 1500 kişilik seyirci kapasitesi vardır. 50 metrelik havuz tam olimpik olarak tanımlanır. 25 metrelik çırpınma havuzu yarım olimpik olarak sınıflandırılır. Havuz ısısı sabit olarak 27.5 derece olarak belirlenmiştir. Bakım için belirlenen günlerde havuz ısısı değişiklik gösterebilir. Kadın ve erkekler için özel soyunma odaları mevcuttur. 160 dolaplı odalarda asma kilit alarak eşyalarınızı rahatlıkla kilitleyebilirsiniz. Havuzda ilkyardım odası bulunmaktadır. Her hangi bir sağlık probleminde anında destek sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu

İl: Antalya

İlçe: Kepez

Mahalle: Demirel Varsak

Sokak: 07210

İletişim: 0242 417 27 07

Uzunluk: 50 Metre

Derinlik: 310 cm

Kulvar sayısı: 10 kulvar

Depar taşı: 20 adet

Havalandırma: Merkezi

Isıtmalı Havuz

Kapalı Havuz

Olimpik Havuz

Çocuk Havuzu

İzleme Alanları

Abonelik Sistemi

Halka Açık

Günlük Giriş

Özel İşletme

Kantin

Adnan Menderes Yüzme Havuzu İhtiyaç Listesi

Bu havuzu kullanmak isteyen kişiler için bone kullanma zorunluluğu vardır. Bonesiz havuza girmek yasaktır. Yetkililer düzenli olarak kontrol sağlamaktadır. Onun dışında havuz gözlüğü, terlik, mayo, havlu ve asma kilit diğer getirilmesi gereken malzemelerdir. Yüzme kursu hizmeti almak isteyen kişiler kendi kulüpleriyle iletişime geçerek ihtiyaç listelerini teyit edebilirler. Daha ayrıntılı bilgi için yüzme kursu için gerekli malzemeler başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Kepez Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu Fotoğraflar

AquaWave yüzme kursu olarak kepez yüzme havuzuna en yakın Akdeniz üniversitesi yüzme havuzu eğitimlerimiz için kullanılmaktadır. Çocuk ve yetişkinler için temel ve ileri seviye yüzme kursu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki iletişim butonun kullanabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi kapalı yüzme havuzunda yüzme kursu hizmeti almak için

Uyguladığımız eğitimleri incelemek ve ücretsiz ders çekilişlerine katılmak için bizi takip edin!

Adnan Menderes olimpik yüzme havuzu elli iki dönem araziye kurulmuştur. Masal park ve süs havuzlarıyla çevre düzenlemesi yapılmıştır. Havuz dışında dinlenme alanları mevcuttur. İhtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kantin ve kafe alanları bulunmaktadır. Bu arazide yürüyüş ciddi uzunlukta yürüyüş yolları bulunmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde halk tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Yılın belli dönemlerinde aktif olan dört salonlu sineması mevcuttur. Sinema salonları hakkında bilgi almak için işletmeyle iletişime geçmenizi öneririz. Kepez yüzme havuzu varsak bölgesinde bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarını kullanarak rahatlıkla bu havuza gelip gidebilirsiniz. Antalya’nın tüm bölgelerinden bu bölgeye toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Adnan menderes olimpik yüzme havuzu kepez belediyesi tarafından işletildiği için yukarıdaki paylaşılan bilgilerin bazıları zamanla farklılık gösterebilir. Havuz kullanımına karar verdiyseniz, öncelikle aşağıda paylaşmış olduğumuz iletişim bilgileri aracılığıyla irtibata geçmenizi öneriyoruz. Bu sitede yazılan bilgiler ziyaretçilere bilgi verme amacıyla oluşturulmuştur.

Havuzun yakınlarından geçen toplu taşıma belediye otobüs hatları: CV17A, VF01, VL13, VS18

Adnan Menderes Yüzme Havuzu, şehir merkezine yakın bir konumda bulunan ve yüzme sporu tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği modern ve işlevsel bir tesis olarak dikkat çekmektedir. Hem rekabetçi yüzücüler için hem de yüzme eğitimi almak ve boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için uygun bir ortam sunan Adnan Menderes Yüzme Havuzu, her yaştan kullanıcıya hitap etmektedir. Kepez Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu bir yerel yüzme yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır. Olimpik 50 metre uzunluğunda olması sayesinde tüm branşlarda müsabakalar düzenlenebilmektedir.

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Adnan Menderes Yüzme Havuzu, yüzme kurslarıyla çocuklar ve yetişkinler için eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Olimpik boyutlara sahip olan havuz, profesyonel yüzücülerin antrenman yapabileceği ideal bir ortam sunmaktadır. Havuzun genişliği ve derinliği, yüzme becerilerini geliştirmek isteyen herkes için mükemmel bir fırsat sunar. Eğitimli ve deneyimli antrenörler eşliğinde verilen yüzme kursları sayesinde hem çocuklar hem de yetişkinler suyla olan bağlarını kuvvetlendirirken, sağlıklı bir yaşam tarzını benimseme fırsatı bulurlar. Adnan Menderes Yüzme Havuzu, yüzme tutkusunu keşfetmek ve geliştirmek isteyenlere mükemmel bir mekan sunmaktadır.

Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu hakkında nereye, yüzme kursları, işleyiş, saatler ve havuzun tüm özellikleri bu sayfada sizlere paylaşılmıştır. Dört mevsim faal gösteren bu havuzda yüzmek, veya kurs hizmetlerinden faydalanmayı düşünebilirsiniz iletişim kanallarını kullanarak irtibata geçebilirsiniz. Kepez belediyesi tarafından yönetilen Antalya’nın varsak bölgesinde bulunan tam olimpik havuz yazısı 12.10.2022 tarihinde güncellenmiştir. Burada paylaşılan bilgiler ve özellikler zamanla değişiklik gösterebilir. Havuz konumuna gitmeden önce mutlaka işletmeyle iletişime geçiniz.

Bu sayfada paylaşılan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur. Hatalı veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Güncel bilgi için işletmeyle iletişime geçin!